Tak, jako další střední školy, se i naše škola v úterý 11.12. rozhodla uspořádat již třetí, tentokrát prezidentské volby studentské volby. 

b_290_190_16777215_00_images_ruzne_dsc_0397.jpg

Tato akce byla pořádána v rámci programu Jeden svět na školách. Cílem bylo zjistit, jaké je mínění, politická orientace a smýšlení studentů nejen na naší škole. Zatímco v září jsme volili krajské zastupitelstvo, nyní jsme se pokusili nanečisto zvolit budoucího prezidenta ČR. A jak to vlastně celé probíhalo?

Z řad studentů byli vybráni tři, kteří se stali pro ten den volebními komisaři. Vybaveni přenosnou urnou a hlasovacími lístky se následně vydali do všech tříd vyššího gymnázia. V nich vysvětlili studentům, oč se jedná, poučili je a následně odpověděli na případné dotazy. Pak už jen stačilo rozdat hlasovací lístky a nechat každého, aby si zvolil kandidáta, do něhož vkládá svoje naděje. Takže téměř jako doopravdické volby. Tato akce je prospěšná v mnoha směrech. Studenti si rozšíří svůj politický přehled, ujasní si své priority, a pokud vůbec nemají jasno, donutí je to alespoň trochu zjistit, jak to u voleb chodí.

Aby toho politikaření nebylo málo, měli jsme shodou okolností možnost ten den přivítat jednoho z kandidátů na prezidentský post. Oním dotyčným byl pan Přemysl Sobotka. Téměř všichni studenti vyššího gymnázia se shromáždili v aule, aby zjistili, zda je pro ně pan Sobotka ten pravý. Nechyběly otázky na jeho postoj ke komunistické vládě, autonomii Moravy a Slezska či spaní v poslanecké sněmovně.

Pan Sobotka pravil, že komunistickou vládu by nejmenoval (v ten okamžik by ho svědomí nutilo abdikovat), autonomii neschválil a (ne)spaní omluvil velmi nepohodlnými lavicemi (známe dobře ze školy). Svým postupem do dalšího kola si je jistý stejně jako ostatní kandidáti, jak to ovšem celé bude, sledujme v průběhu ledna.

Michal Štipl, 3.B

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP