Právě je pátého června a píše se rok 2012. V tento den jsme se vydali na průzkum Českého rozhlasu v Olomouci. Budova českého rozhlasu se nachází na Dolním náměstí. Můžeme si ho naladit na frekvenci 106,8. Patří mezi stanice, které označujeme jako veřejnoprávní.

Ondřej Ševčík

b_290_190_16777215_00_images_ruzne_rozhlas.jpg

… prostředí rádia nám nepřišlo extra velké, ale docela útulné a prahy do studií byly vyvýšené jako vstup do nějakého trezoru. Všechno působilo tak, že ven se dostane opravdu jen upravený a skvělý materiál, a to pomocí drátů, signálu …

Eliška Skácalová

…šli jsme do místnosti, kde se nahrávají různé reportáže nebo rozhovory do záznamu, což znamená, že se to nahraje a poté se to ve vedlejší místnosti pročistí tak, aby v hlasu nebylo žádné mlasknutí, prsknutí a jiné. Není pro posluchače příliš příjemné, když za mikrofonem sedí nějaká vodárna (mlaskající herec – rozhlasový slang) a pak se to bez pročištění pustí do vysílání. …

Jan Šulák

…dva naši spolužáci zkusili mluvit do mikrofonu jako při normálním vysílání. Zbytek třídy je poslouchal v protější místnosti. A bylo velice zajímavé slyšet, jak se jejich hlasy dají upravit.

David Vítek

Taky jsme měli možnost vidět, jak paní moderátorka vyhlašovala v živém vysílání soutěž o lístky na skupinu Čechomor, kterou nakonec vyhrála paní Milada. Tohle mě asi na prohlídce zaujalo nejvíce.

Jan Šulák

S návštěvou jsem byl spokojený, protože jsem se dozvěděl spoustu nových informací, o kterých jsem neměl vůbec tušení. Třeba, že existuje místnost, ve které se „polyká“ zvuk.

Ondřej Ševčík

Zjistila jsem, že jako pracovnice rozhlasu bych nemusela vypadat jako ze žurnálu, ale musela bych mít charismatický hlas, který dokonale ovládám… Tímto ukončuji své vysílání a vy přelaďte na stanici Český rozhlas Olomouc.

Jaroslava Směšná

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP