b_290_190_16777215_00_images_ruzne_sbor_2015.jpgJak hodnotí vystoupení samotné pěvkyně?

Když se řekne školní pěvecký sbor, většinou si asi představíte skupinu lidí ve stejnokroji, nastoupenou v řadách, hledící do not. A máte úplnou pravdu. Přesně takové totiž ostatní školní sbory, které jsme zatím poznali, jsou. My jsme ale úplně jiný šálek kávy. A nyní už to o nás ví i celá Opava. 

Jeden podzimní čtvrtek jsme se vydali na celostátní kolo soutěže Opava Cantat 2015. Hned druhý den jsme měli pobavit publikum na výchovném koncertě. Tento úkol jsme chytili za zcela jiný konec než ostatní sbory. Zatímco při vystoupení mezi našimi čísly zaznívaly nádherné tóny duchovní hudby, my na sebe navlékali všelijaké kostýmy, abychom divákům přidali k poslechu i podívanou. Za pomocí rekvizit, převleků a hudebních nástrojů jsme je tak provedli pěti různými zeměmi. 

Posluchači byli skvělí. Atmosféra stále sílila a nakonec největší úspěch sklidila španělská koleda Ala Nanita. Otřásla nejen výchovným koncertem, ale celou soutěží. Vždy, když jsme píseň ukončili hlasitým zvoláním "OLÉ", zaburácel ohromný potlesk, a dokonce i pískot. 

Mezi jednotlivými sbory panovala přátelská atmosféra a pohodové nálada. Na místo soutěživosti zde byla na denním pořádku pomoc a podpora. To vše se jen potvrdilo společnou přípravou závěrečného koncertu. Bezmála čtyři sta účastníků spojilo své hlasy při nácviku tří vánočních koled. Běhal mi mráz po zádech. Byla to nádhera. Znáte ten pocit, když slyšíte dobrou filmovou hudbu a podlamují se vám kolena? Bylo to ještě lepší. A já jsem toho byla součástí! 

Moudré to přísloví jest: "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se". Odvezli jsme si ocenění za scénické ztvárnění programu a také spoustu zkušeností a dokázali jsme, že v naší školní "síni slávy" není místo jen pro sportovní trofeje.

Za školní sbor Dorota Samková a Sára Terezie Kroupová

Jak se nám dařilo můžete najít v galerii Opava Cantat: http://www.cantat.opava.cz/rubrika/galerie/page/2/ nebo na i na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=0tn21YkAWDQ&list=PLU4n4hxMaYxQhTi9IIOz3_fCdAAkNdbfg / https://www.youtube.com/watch?v=HYP4KBrTmPE .

 

 

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP