b_290_190_16777215_00_images_ruzne_mala_kopana.jpgNáš první kopací počin mezi církevními školami lze označit za úspěšný. Výrazného úspěchu, co se týče umístění, jsme sice nedosáhli, ale pět našich hráčů se dostalo do výběru na FICEP – mistrovství světa církevní mládeže pořádané v červenci ve Vídni.

Turnaj jsme rozehráli s gymnazisty z Českých Budějovic a prohráli 1:3. Doplatili jsme na nezkušenost s malou kopanou a nesehranost družstva. Náš gól vsítil Lukáš Matoušek.

Druhý zápas ve skupině, která byla výrazně silnější než skupina druhá, jsme narazili na Arcibiskupské gymnázium Kroměříž. Značně jsme suveréna skupiny potrápili a kroměřížští byli docela rádi, že upachtili 1:2. Střelcem našeho gólu byl Matouš Tovaryš. Třetí zápas proti gymnáziu Brno jsme vyhráli 1:0 gólem Filipa Odehnala.

Ve čtvrtém zápase s gymnáziem Velehrad šlo o hodně, vítěz postupoval do finálové skupiny. Přesto, že jsme byli lepší a měli výrazně více šancí, jsme prohráli 1:2. Gól Dominika Paláska zůstal osamocen. Žádná z minimálně tří vyložených šancí se neujala a my skončili ve skupině pátí, odsouzení k utkání o deváté místo.

Zápas s Cyrilometodějským gymnáziem Prostějov byl jednoznačnou záležitostí. Naši je hrou na půl plynu přehráli 4:1. O branky se postarali Dominik Palásek dvakrát a po jedné Odehnal a Tovaryš.

Ve finále se utkali vítězové semifinále Velehrad a Kroměříž (oba z naší skupiny). Velehradští na penalty zvítězili.
Celé družstvo zaslouží pochvalu za předvedený výkon a reprezentaci školy.

Složení našeho týmu:
brankář Vojtěch Kolář, hráči Filip Odehnal, Matouš Tovaryš, Ondřej Staroštík, Samo Gábor, Kryštof Mór, Tomáš Bulko, Jakub Hrabálek, Lukáš Matoušek, Dominik Palásek, Tomáš Lachmann.

Aleš Prudil

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP