První cíl je splněn! Obě družstva naší školy potvrdila své postavení ve středoškolské atletice a postoupila do Krajského finále, které proběhne v úterý 24. 9. v Olomouci. Pevně věříme, že se ještě bodově zlepšíme.

b_290_190_16777215_00_images_ruzne_DSC_1027.JPG

Nejprve pohled na Okresní finále. Soutěž hochů začala jistými výkony ve skoku dalekém, kde Adam Klapil skočil 6,32 m a Jakub Ryšavý 6,31 m, celkově 2. a 3. místo, Tomáš Mráček pak jistil z 5. místa výkonem 6,07 m. Adam a Kuba pak přebíhali na své druhé disciplíny. Kuba na vrh koulí, kde překvapivě vyhrál výkonem 16,31 m před druhým Honzou Odstrčilem (14,93 m) a třetím Tomášem Koudelou (14,84 m). Adam utíkal na stovku, skončil třetí časem 12,03 s, čtvrtým byl pak v této disciplíně Filip Žák s časem 12,26 s. Běh na 1.500 m přinesl vítězství Honzy Kocourka více než slušným časem 4:23,34, sekundoval mu Ondra Martínek pátým místem s časem 4:39,95.

Čtyřstovka přinesla malou radost, protože jsme „našli“ čtvrtkaře: Ondra Havlíček 4. nadějným výkonem 55,35 s. Za ním doběhli Jan Vyhlídal (61,18 s) a Matěj Kvapil (64,04 s). Skok vysoký ovládl Tomáš Mráček výkonem 188 cm a sekundoval mu 4. Filip Chvěja se 176 m.  Závěrečná štafeta ve složení Ryšavý, Žák, Martínek a Kocourek druhým místem a časem 2:13,53 jen potvrdila naše vítězství v okrese.

Děvčata zahájila během na 60 m, kde skončila Dominika Galanská 2. (8,39 s) a Kristýna Krausová 3. (8,48 s), přičemž na vítězku ztratily jen 3 desetiny. Ve skoku vysokém byla 3. Barbora Zatloukalová výkonem 148 cm a Marie Pikartová přidala 132 cm. Další třetí místo vybojovala Kristýna Krausová na dvoustovce za 28,92 s., potěšila i Karolína Hradilová 6. časem 30,92 s. Osmistovku odvedly Bára Mozoličová (2:57,92) a Hana Hornischerová (3:29,84). V kouli potěšily 4. Markéta Hurychová (9,72 m) a 5. Marie Pikartová (9,60 m). Ve skoku dalekém jako jediná překonala pětimetrovou hranici a to o osm centimetrů Barbora Zatloukalová a druhá skončila druhá výkonem 4,99 Dominika Galanská. Ve štafetě doběhly Zatloukalová, Galanská, Hradilová a Jandová čtvrté časem s 2:48,82 a družstvo slavilo celkové druhé místo.

Všem závodníkům i pomáhající třídě 3. A patří poděkování a pochvala.