Koulař Ladislav Prášil překvapil nejen atletické Česko, ale i celou Evropu. Z halového kontinentálního šampionátu ve švédském Göteborgu si odveze bronz za výkon 20,29 metru. Zvítězil Asmir Kolašinac ze Srbska za vrh 20,62 metru.

b_290_190_16777215_00_images_ruzne_got2188_athletics-_0301_11.jpg

Dvaadvacetiletý obr zatím největší úspěch své kariéry, dosud skončil "jen" pátý před dvěma lety na mistrovství Evropy do 23 let v Ostravě. Pro českou koulařskou získal první cenný kov od bronzu Miroslava Mence v Gentu 2000. Prášilův medailový výkon měl hodnotu 20,29 metru.

"Mám strašnou radost, ale držím ji v sobě," říkal. "Jsem strašně rád, je to moje druhá akce a hned takový úspěch."

Před mistrovstvím Prášilovi pátá pozice v evropských tabulkách, do finále ve Scandinavium Areně se však probil třetím nejlepším kvalifikačním pokusem. "Mám teď zdravé sebevědomí," pochvaloval si po postupu. "Ale ve finále se začíná odznova."

V něm však svoji pozici potvrdil. "Přitom v rozcvičování mi to moc nešlo, chytil jsem se až třetím pokusem," popisoval. "Ale už se mi to bohužel nepodařilo vylepšit."

Svoji bronzovou pouť zahájil na metě 19,22 metru, ve druhém pokusu se o půl metru zlepšil, tím třetím rozhodl. Na nového šampiona, Srba Kolašinace ztratil třiatřicet centimetrů, od stříbra ho dělilo centimetrů pět. "Bál jsem se ještě Němce Bartelse, vím, že je to velký závodník, myslel jsem, že se zlepší," povídal Prášil. "Ale jinak jsem nervózní nebyl, to jsem nechal v kvalifikaci a toto byla pro mě odměna."

Prášilova medaile je malým zázrakem, v zimní halové sezoně ho trápil natažený břišní sval, kvůli bolestem musel vynechat závody včetně republikového šampionátu. Chuť si však spravil v Göteborgu. "Třetí místo je super!"

Filip Grim, převzato z idnes.cz

 

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP