Vytisknout

Druhý týden v červnu jsme se „nedopatřením“ dostali do Jižních Čech. Jak už na naší škole bývá zvykem, studenti druhých ročníků jezdí na vodu. Letos nás čekala Vltava. Na vodák jsme se těšili už od prvního září a tak jsme se konečně dočkali. Jelo nás sice málo, ale užili jsme si to parádně. A tím apeluji na vás, budoucí druháky, jeďte na vodák určitě, užijete si zábavu, legraci, adrenalin.

V pondělí pro nás pan profesor Prudil přijel autobusem na nádraží. Kdybyste ten autobus viděli. :-D taková stará herka, ale za to krásná a s tím nejlepším panem řidičem. Tak tedy cesta na jih Čech trvala sice kolem šesti hodin, ale stála za to. Projížděli jsme nádhernými městy, ale hlavní na cestě bylo, že jsme byli natěšeni na vodu. V kempu jsme nafoukli lodě a čekala nás zkušební jízda pod splavem nádrže Lipno II. Jízdu všichni přežili ve zdraví, ostatně jako celý vodák, neboť vody mnohdy bylo jen po kolena. Ale i tak to jelo většinou parádně. Odpoledne po první jízdě jsme měli rozchod, a jelikož jsme byli ve Vyšším Brodě, tak jsme měli možnost si projít zdejší cisterciácký klášter a malebné městečko.
 
Druhý den ráno, což bylo úterý, nám malinko poprchávalo, ale ani to nás neodradilo, abychom se vydali do dalšího kempu. Cestou nás čekalo pár jezů, které jsme bez problémů sjeli. A ztráty jsme také nezaznamenali. Odpoledne jsme dojeli do Rožmberka, který jsme si rovněž prohlédli. Viděli jsme nádherný gotický hrad, který byl založen slavnými Rožmberky, i krásné městečko, kterým protéká řeka Vltava.
 
Ve středu ráno nás čekala další etapa, tentokrát do Českého Krumlova. Cesta byla klidná i přes nepříznivý déšť, který nás trápil kousek cesty. Sjeli jsme jezy, které jsou naprosto bezproblémové, a užili si další den na vodě. Večer jsme opět okusili další kousek historie, který nám pan profesor Prudil připravil. Český Krumlov je nádherné městečko s bohatou historií a to se ani nezmiňuji o zámku s medvědy.
 
Čtvrtý a poslední den na vodě nás čekala plavba přes český Krumlov. Kochali jsme se opět nádhernými domy a užívali si spoustu jezů, které na nás v Krumlově čekaly. V odpoledních hodinách jsme dojeli do Zlaté Koruny, kde je klášter s příjemnou zahradou, ve které jsme si odpočinuli a užili si poslední den v Jižních Čechách.
 
Takže, milí prváci (budoucí druháci), moc vám doporučuju jet na vodu, je to ten nejúžasnější týden. Užijete si srandu a ta vám po náročném roce přijde náramně vhod. Myslím, že naše fotky mluví za vše. A na závěr vodácké „AHÓÓÓÓÓJ!„
 
Kristýna Kučerová