Vytisknout

Potěšit seniory, uklidit v obci nebo pomoci při práci s autisty. Studenti i pedagogové Církevního gymnázia Německého řádu rozdávali radost druhým.

Vyhlásili jsme v termínu od 14. do 18. listopadu týden dobrých skutků. Jako církevní škola chceme jít příkladem a ukázat, že bychom neměli být lhostejní ke svému okolí a měli bychom být k ruce lidem, kteří to potřebují,“ vysvětlila hlavní myšlenku celé akce organizátorka Miroslava Kurucová. 

Termín týdne dobrých skutků nebyl stanoven náhodou, 19. listopadu jsme si připomněli svátek svaté Alžběty Uherské, patronky Německého řádu, která proslula svým laskavým přístupem k lidem. Během týdne dobrých skutků se tedy všichni studenti a učitelé gymnázia rozjeli po Olomoucku, kde bez nároku na jakoukoli odměnu pomáhali.

Navštívili mimo jiné domovy důchodců ve Chválkovicích, Prostějově, Července a Náměšti na Hané nebo mateřskou školu Blanická, zaměřenou na děti s autismem či mentálním postižením. Pomohli dětem z Olomouckého stacionáře při plavání, olomoucké charitě s výrobou svíček na adventní věnce, v zoologické zahradě s hrabáním listí nebo obci Hlušovice při úpravě obecní komunikace.

V době vyučování byl pak vyhlášen „den elegance“, kdy studenti dorazili do školy ve společenském oděvu. „Jelikož šaty dělají člověka, projevilo se to i v chování studentů. Tolik mladých dam a gentlemanů na jednom místě abyste pohledali,“ usmívá se Kurucová a uzavírá: „V budoucnu máme zájem v podobných akcích pokračovat. Mimo bezprostřední pomoci druhým je rovněž podstatný výchovný efekt. Se sobectvím a egoismem se setkáváme na každém rohu a je tedy důležité, aby studenti gymnázia proti těmto nešvarům bojovali a přispívali tak ke zlepšení atmosféry v celé společnosti.“

Na fotografie z týdne dobrých skutků se podívejte zde.