Jaké si odnesli z návštěvy německých studentů naši hostitelé? Jeden ze studentských pohledů předkládá Bára Koudelková

Já jsem se na mou německou kamarádku těšila moc. I když v tom bylo hodně nervů, jestli se jí tady bude líbit a jestli bude spokojená. Ale už u autobusu ta nervozita ze mě spadla! Protože jsem ji zase viděla a byla jsem strašně ráda, že jsem opět spolu. Byla jsem ráda, že vidím i ostatní kamarády z Německa. V Německu jsme spolu zažili spoustu věcí a to samé se stalo i v Česku.

Byli jsme společně v ZOO na sv. Kopečku. To byl opravdu velký zážitek :D!!! Každý den jsme měli dopoledne program se školou a odpoledne volno. Vzali jsme je do města, Olypmie, Olomouc city, Tesca, na minigolf atd. No prostě jsme si to společně užili. Ale nejsmutnější na tom všem bylo to, že je to poslední víkend a pak to skončí! V Německu jsme to brali tak, že jsme spolu týden, ale potom se zase uvidíme, ale v Olomouci už to tak nebral nikdo. Jasně, všichni jsme se navzájem pozvali na prázdniny, ale důležité je to, aby se to znovu splnilo a my se zase viděli, protože hodně lidí navázalo s Německými dětmi hodně silné pouto! A všichni doufají, že to vydrží hodně dlouho!!!

Poslední večer už jsme byli opravdový kamarádi na celý život :D! Což bylo super a ten poslední večer jsme měli ve škole party!! Když jsme se šli poslední den loučit k autobusu, tak už všichni byli na měkko! Loučili jsme se hodně dlouho, všichni se objímali a smáli se věcem, které jsme společně zažili. Vyměnili jsme si všechny kontakty, utřeli slzy a zamávali na odjíždějící autobus. Všichni byli z toho smutní, že nám už odjeli, protože jsme s nimi zažili spoustu skvělých věcí!! Dobré na tom je to, že už teď se domlouváme, kdy se zase uvidíme. A když to mám celé zhodnotit, tak si myslím, že to byla opravdu velká zkušenost a jsem za ni vděčná!!   

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP