Před Velikonocemi se naši nejmladší žáci zúčastnili výměnného pobytu v německém Nordlingenu. Jejich dojmy shrnula v krátkém příspěvku Alžběta Preková.

Účast na výměnném pobytu určitě všem doporučuji. Máte-li možnost výměnného pobytu, ať už do Německa nebo kamkoli jinam, určitě jeďte. Je to nová zkušenost pro všechny začátečníky, ale i pro pokročilé.

Náš výměnný pobyt začal, když jsme v pátek 8. května odjížděli od Církevního gymnázia Německého řádu. Čekala nás předlouhá, devítihodinová cesta do Nördlingenu.

Zde nás s otevřenou náručí čekali naši noví kamarádi. Samozřejmě jsme z toho měli všichni strach. Po odebrání do rodin a u nich stráveném víkendu se vše změnilo. Každý poznal svou rodinu blíže. Poznal, co má kdo rád i to, čím se obvykle baví ve volném čase.

Celý týden utekl jako voda a nastal den před odjezdem. Ráno jenom na skok do školy, dokoupit poslední dárky a rychle se jet domů chystat na nezadržitelně se blížící rozlučkovou párty. Tu jsme si všichni náramně užili.
Po návratu jsme s rodinami strávili poslední večer, naposledy „pokecali“ a šli do hajan.

Jakmile jsme se ráno vzbudili, nechtělo se nám vstávat. Poté co jsme vstali, nechtělo se nám od „rodiny“ odjet. A když jsme nakonec odjeli, naložili zavazadla do autobusu a zaujali svá místa, padl na všechny smutek. Někteří byli tak smutní, že jim vytryskly slzy. Ani slzy však naše učitelky neobměkčily a rozjeli jsme se směr domov.

Program pobytu v Nördlingenu
Pátek: příjezd v odpoledních až večerních hodinách a rozdělení do rodin
Sobota: ráno sraz před školou (prohlídka), prohlídka města a radnice, zbytek dne program v rodinách
Neděle: celý den program v rodinách
Pondělí: ráno sraz před školou, návštěva + výuka, odpoledne opět volný program
Úterý: celodenní návštěva nedalekého města Augsburg, poté večer v rodinách
Středa: ráno exkurze do firmy Lessmann (výroba kartáčů), po celý zbytek dne prostor k nakoupení dárků domů
Čtvrtek: ráno opět sraz před školou a pár hodin výuky, poté celé odpoledne volné na sbalení všech potřebných věcí, večer rozlučková párty
Pátek: v brzkých ranních hodinách návrat do Olomouce

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP