b_290_190_16777215_00_images_ruzne_nordlingen.JPGNa začátku května se dvacetičlenná skupina Církevního gymnázia Německeho řádu a Základní školy sv. Voršily vydala již po čtvrté na návštěvu partnerské školy Realschule Maria Stern v Nördlingenu. Návštěva byla výjimečná i tím, že nás na cestě doprovázel ředitel gymnázia Ivan Luger, který přijal pozvání Thomase Möckela, ředitele partnerské školy.

Tentokrát byl program tak nabitý, že se těžko vybírá vrcholný zážitek. V pondělí jsme oslavili dětskou lidovou slavnost tzv. Stabenfest, při kterém se všechny děti, mladší i starší, z Nördlingenu a okolí shromáždili ve velkém průvodu přes celé město. Podívaná to byla vskutku překrásná, protože šly v krojích a nutno zdůraznit, že náš hanácký kroj byl perlou.

Další dny programu se řídily heslem "udržuj si formu" a v rámci toho jsme navštívili biofarmu, kde jsme si pekli vlastní chléb, pohybovali se v přírodě a přišli na chuť i léčivým bylinám. Kultury jsme si užili při poznávání zákoutí města Ulmu, kde jsme se účastnili programu "středověk se setkává s modernou" a navštívili jsme muzeum chlebové kultury. Stateční z naší skupiny měli možnost vystoupat i na známou dómskou věž.

Poslední den jsme věnovali převážně kulinářskému umění a připravili spoustu delikates z české i německé kuchyně, které jsme s chutí konzumovali na závěrečném večírku. 

Velké díky patří žákům za vzornou reprezentaci města, jejich rodičům za vytvoření zázemí a také všem organizátorům i mecenášům této vydařené akce, zvláště městu Olomouc za podporu partnerských aktivit.

Martina Vyvozilová

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP