QR kod zanKe stažení je v App Store pod názvem Žán. 

Filip Horák, Zdeněk Pazdera, David Mecka v rámci SOČ v uplynulém roce a půl pracovali na vývoji aplikace elektronické žákovské knížky pro žáky naší školy, která na zařízeních iPad a iPhone nahrazuje webový systém Classis. Výhodou této aplikace je to, že na rozdíl od Classisu je z iPadu či iPhonu jednoduše dostupná a je přímo optimalizovaná pro tato zařízení.

V tuto chvíli obsahuje několik základních funkcí - žákovská knížka, pololetní přehled, celkové hodnocení a také domovskou stránku, kde je přehled nejnovějších známek za poslední týden. Aplikaci se třeťáci snažili udělat tak, aby byla uživatelsky přívětivá, přehledná a aby zaujala samotné studenty. Příkladem toho může být barevné odlišení různých stupňů klasifikace, unikátní ikona pro každý předmět a celkově živá grafika aplikace.

Po škole jsou nyní rozmístěny QR kódy, které při načtení přesměrují studenta přímo na stránku aplikace v App Store, odkud si ji může stáhnout, případně je v App Store dohledatelná pod názvem Žán. Již nyní se pracuje na implementaci nových funkcí, v blízké době to bude pravděpodobně rozvrh.

Třeťáci dokazují, že vzdělávání na naší škole má již v průběhu studia praktické výstupy…

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP