cimrmani 2018Opožděne uveřejňujeme příspěvěk Sáry Kroupové, kterým vzdáváme hold a děkujeme našim maturujícím divadelníkům

Cimrmaní maraton v podání spolku “Divadlo bez problému” proběhl v sobotu 10. února v prostorách divadla Tramtarie, ale ti z nás, kteří mohli přihlížet přípravám, vědí, že skutečný maraton se odehrával před představením.

Uplynulých šest let, a tedy postupné formování spolku, můžeme přirovnat k běhu na dlouhou trať, při němž si herci stihli všemožně prostřídat role, nadělat problémy a rychle se jich zase zbavit. Ty, kteří cestou neodpadli a vytrvali až do cíle, jste mohli vidět právě onoho sobotního večera na cílové rovince.

Rozhodli se přehrát v kuse všechna představení, která za ta léta nazkoušeli, a obohatit je ještě i o přednášky, které nemohou chybět v žádném provedení Cimrmanů. Stačil jeden bláznivý nápad a souhlas jedné neméně bláznivé učitelky a věci se daly do pohybu.

Kromě maturitních otázek si tedy herci začali vypracovávat i zmíněné přednášky či rekvizity a oprašovali své repliky. Přípravy je stály mnoho potu, slz... a volného času, avšak nezmohly je natolik, aby nebyli schopni v onen den předstoupit před zaplněné hlediště. Ačkoli se maraton tak docela neobešel “bez problémů” a drobných komplikací, jako jsou zapomenuté zuby nebo části textu, dokázali si herci svým osobitým humorem rychle získat celé publikum. A kdo s nimi doběhl až dokonce, byl po zásluze odměněn fragmentem baletní hry, která ve světě skutečně nemá obdoby... a je to vlastně možná dobře. Bylo to nepochybně velkolepé ukončení činnosti tohoto divadelního spolku a kdo nedorazil, nemůže než litovat.

Poděkování nejen za tento nezapomenutelný poslední večer patří všem hercům - tedy Janu. Kaczmarczykovi, Jakubu Kalitovi, Jakubu Kurucovi, Jiřímu Sobotkovi, Martinu Křížovi, Tomáši Šmerdovi a jejich opoře a umělecké vedoucí Haně Šmirkové.

Sára Kroupová, 4.A

 

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP