b_290_190_16777215_00_images_ruzne_nordlingen2016_olo.jpgNa konci září k nám přijeli němečtí studenti z naší partnerské školy Realschule Maria Stern v bavorském městečku Nördlingen. 

Během jednoho týdne poznávali spolu s našimi žáky Olomouc, její okolí a především naši českou kulturu. V rámci poměrně náročného programu viděli studenti mnoho zajímavého - provedli německé studenty městem, podívali se do Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm, zahráli si na varhany v Bazilice na sv. Kopečku, ověřili si své znalosti z hodin fyziky a biologie v Pevnosti poznání a mnoho dalšího.

Za největší přínos však považuji to, že si v dnešní době, plné stavění mentálních hranic, žáci odnášejí nová přátelství, která jim, alespoň doufám, vydrží dlouhou dobu. Rozhodně tedy nejméně rok, protože toto byla pouze první část výměnného pobytu. V květnu 2017 se vydáme my na návštěvu do Nördlingenu, kam se již velmi těšíme.

Ráda bych touto cestou poděkovala všem zúčastněným žákům, kteří se postarali o naprosto skvělou atmosféru, a také rodičům, kteří zajistili všem dětem úžasný servis.

Denisa Vlková

 

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP