florbal 2Devět rytířů a jedna královna vybojovalo třetí místo.

Na 11. ročník florbalového turnaje církevních škol ČR do Ostravy vyrazilo v pátek 15. dubna 2016 deset statečných – Karolína Fréharová, Marek Husták, Jan Janečko, Jakub Kalita, Lukáš Mohyla, Martin Pěcha, Matěj Popelka, Miroslav Skopal, David Špulák a Daniel Tichý.  Ano, měli jsme v týmu i dívku. Karolína byla na turnaji tak trochu raritou. Postavila se do brány a vedla si skvěle.

Turnaje se zúčastnilo dvanáct celků. Základní kolo odehrály ve dvou skupinách systémem každý s každým. Do semifinále šly první dva týmy ze skupiny. Utkaly se do kříže. Vítězové bojovali o prvenství a poražení o třetí místo.

My jsme nastoupili ve skupině nejprve proti Cyrilometodějskému gymnáziu Prostějov. Zajímavostí bylo, že jsme společně čekali skoro čtyřicet minut v Přerově na nádraží, než přijel zpožděný rychlík. Možná to byla nerozehranost, ale Prostějovu zachytal fantasticky brankář, kterému pomohlo asi deset tyček. My dali jen jeden jediný gól z hole Jana Janečka. A po náhodném gólu soupeře remizovali 1:1. Bylo to bodová ztráta, která mohla být zničující.

Druhé utkání bylo s Cyrilometodějským gymnáziem Brno. Kluci se rozehráli a začali honit skóre. Po třech brankách Tichého, dvou Kality a Janečka, po jedné Skopala a Hustáka vyhráli vysoko 9:2.

Ve třetím zápase jsme narazily na tvrdého soupeře Katolické gymnázium Třebíč. Dlouho jsme udržovali vedení, ale koncovku zvládli třebíčtí lépe a porazili nás 3:4. Našimi střelci byli Tichý, Špulák a Pěcha.

Ve čtvrtém zápase nám šlo o vše. Museli jsme vyhrát. V cestě nám stálo pořadatelské Biskupské gymnázium Ostrava. Obětavostí týmu a vynikajícím výkonem Karolíny Fréharové jsme vydřeli těsné vítězství 3:2. Za nás skórovali Janečko, Tichý a Skopal.

Poslední soupeř ve skupině Stojanovo gymnázium Velehrad mohl ještě zhatit naši cestu k úspěchu. Jen vítězství znamenalo postup. Disciplinovaným a trpělivým výkonem podepřeným kvalitní prací brankářky jsme zdolali soupeře brankami Skopala 2x, Pěchy a Hustáka 4:0 a vybojovali druhé místo ve skupině.

V semifinále jsme nastupovali proti vítězi A skupiny Biskupskému gymnáziu Brno. Náš úvod byl z říše snů. Po 50 sekundách hry jsme vedli 2:0 a stav trval skoro celý poločas. Ale přišlo nešťastné vyloučení a než se naši rozkoukali, bylo vyrovnáno. Projevila se herní převaha pozdějšího vítěze turnaje a my prohráli 4:6. Za nás stříleli Tichý, Janečko, Husták a Skopal.

V boji o třetí místo nás čekala odveta s Katolickým gymnáziem Třebíč. Náš tým jako celek předvedl obětavý disciplinovaný a běhavý výkon. A když Karolína přispěla několika dobrými zákroky, zdolali jsme soupeře brankami Kality, Tichého a Hustáka 3:1. Pohár za třetí místo byl náš!

Tým tak navázal na loňské druhé místo a mezi církevní školami ve florbalu máme již své jméno.

Aleš Prudil

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP