florbal 1Přečtěte si reportáž z napínavého turnaje "O slovanskó flórbalko".

Náš tým nastoupil v sestavě Karolína Fréharová, Michaela Gieselová, Kateřina Greplová, Hana Hornischerová, Kateřina Jandová, Michaela Namyslová, Marek Husták, Jan Janečko, Lukáš Mohyla, Matěj Popelka, David Špulák, Daniel Tichý.

První zápas turnaje odehráli žáci s domácím družstvem Slovanského gymnázia. Ve čtvrtinách, které odehráli kluci, ukázali naši převahu na hřišti a vstřelili všechny branky. Cílem dívek bylo pohlídat nebezpečnou hráčku domácích. Po velmi dobrém týmovém výkonu dívek se soupeřova nejlepší hráčka téměř nedostala do zakončení. K celkovému výsledku 1:3 pro náš tým přispěla kvalitními zákroky naše brankářka Karolína Fréharová, která hájila naši branku i proti hráčům mužského pohlaví.

Ve druhém utkání s Polygrafickou školou jsme dominovali ve všech čtvrtinách a naše převaha se odrazila i v konečném skóre 1:5. Druhé utkání rozhodlo o postupu ze skupiny z prvního místa.

V semifinále jsme narazili na gymnázium Hejčín. Soupeř v první čtvrtině předčil kluky v důrazu, agresivitě a hlavně ochotě získat zpět ztracený míč a proto jsme zaslouženě prohrávali 0:3. Jen díky skvělým zákrokům naší brankářky nebylo skóre ještě vyšší. S nepříznivým vývojem utkání se snažily vypořádat naše dívky, které předvedly klukům, jak se prát o vítězství a snížili nepříznivý stav na 2:3. V poslední půlminutě druhé čtvrtiny holky inkasovaly branku po střele z větší vzdálenosti a ukončily druhou čtvrtinu s výsledkem 2:4. Od začátku třetí čtvrtiny naši borci nastoupili ve velkém tempu a s důrazem, který byl od nich očekáván v první čtvrtině, čímž si vytvořili obrovský tlak na soupeře se spoustou střeleckých příležitostí. Díky dobrému výkonu soupeřova brankáře a i malému množství smolných momentů v podobě nastřelení několika tyček a břeven, se skóre změnilo pouze nepatrně na 3:5. Veškerá naděje na postup do finále se přenesla na florbalky děvčat, které si bohužel nedokázaly vytvořit brankové příležitosti, a zápas skončil 3:6.

V boji o třetí místo jsme opět narazili na Slovanské gymnázium. Po udělení taktických pokynů našim hráčům i hráčkám a jejich následnému plnění jsme se velmi brzy dostali do pohodlného vedení 3:0. Ve druhé čtvrtině ukázala nejlepší hráčka soupeře, proč hraje i v reprezentaci. Po špatném dostupování našich hráček snížila stav utkání na 3:2. Kluci opět dokázali zvýšit náš náskok na 5:2. V poslední části utkání se soupeřovy hráčky nadechly k závěrečnému nátlaku a díky skvělým zákrokům naší brankářky dlouho nezvyšovaly počet vstřelených branek. Po náročném závěru naše hráčky udržely utkání s příznivým skóre 5:4. 

Celkový turnaj vyhrálo gymnázium Hejčín, ale za třetí místo a především za předvedenou hru, týmové i individuální výkony si naši hráči a hráčky zaslouží pochválit. Po celý turnaj sklízela ovace a uznání naše brankářka Karolína Fréharová, která byla postrachem jak dívčích tak i chlapeckých útočníků. Nejlepším střelcem turnaje se stal hráč Daniel Tichý.

Viktor Pilarčík

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP