b_290_190_16777215_00_images_ruzne_Viden_2015.jpgPřestože prosincová Vídeň má svoje nezaměnitelné kouzlo, jaro je jaro.

Ve středu 22. dubna nás do své rozkvetlé náruče přivítala v tomto ročním období ještě krásnější Vídeň. Návštěva velmistra Řádu se tentokrát nesla ve znamení několika významných jubileí, která Řád letos oslavuje – 825 roků od založení Řádu jako špitálního společenství v Akonu, potvrzení institutu familiářů papežem Pavlem VI. a založení institutu čestných rytířů velmistrem arcivévodou Vilémem před 150 lety. 

V této souvislosti současný velmistr Řádu žáky našeho gymnázia pozdravil a v odkazu na zmíněná výročí zdůraznil důležitost se celý život nejen stále vzdělávat, ale také budovat a chránit správné životní hodnoty a postoje každého z nás nejen ve vztahu k sobě samým, ale také ke společenství, ve kterém žijeme a které již dávno není ohraničeno žádnými územními hranicemi.

Naši žáci poté předali velmistrovi malý dárek jako poděkování a pozdrav od ostatních žáků a pedagogů gymnázia. A pak už nás všechny pohltila nádherná Vídeň se svými pamětihodnostmi a půvabnými místy, která jsme si prohlédli, a dozvěděli se zajímavosti o nich.

Na zpáteční cestě jsme ještě stihli obdivovat architektonický skvost - zámek Schönbrunn s přilehlými parky a překrásnou vyhlídkou Gloriettou.

Tak zase za rok  -  Auf Wiedersehen!

Taťána Matušková

 

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP