b_290_190_16777215_00_images_ruzne_florbal.jpgPři své premiérové účasti na Přeboru církevních středních škol ČR obsadili naši chlapci vynikající druhé místo.

O tento výrazný úspěch mezi církevními školami se zasloužili Vojtěch Kolář, Dominik Palásek, Tomáš Behúň, David Špulák, Zdenek Zabloudil, Matěj Zabloudil, Daniel Tichý, Coufal Tadeáš a Marek Husták. Navíc byl Vojta Kolář vyhlášen nejlepším brankářem.

Turnaje pod záštitou biskupa Františka Lobkowicze se zúčastnilo deset škol, které se utkaly nejprve ve dvou skupinách.

Boje v B skupině jsme zahájili s CMG Brno a brankami Tichého a Behúně zvítězili 2:0. Dále jsme remizovali s Českými Budějovicemi 2:2, když naše góly stříleli Tichý a Husták. Ve třetím zápase jsme vybojovali vítězství 1:0 s Třebíčí, úspěšným střelcem se stal Palásek. Poslední zápas ve skupině nám přinesl vítězství 3:1 nad Kroměříží. Branky stříleli Husták a dvakrát Tichý.

Skupinu jsme vyhráli a v semifinále se utkali s druhým celkem A skupiny Velehradem. Po velice pěkném boji jsme přestříleli soupeře 6:4 a postoupili do finále. O naše góly se podělili dvakrát Palásek a po jednom Behúň, Husták, Tichý a Matěj Zabloudil.

Finále bylo opakovaným zápasem ze skupiny s družstvem Českých Budějovic. Tentokrát se našim již tolik nedařilo, nechali si částečně vnutit styl hry soupeře a prohráli poprvé na turnaji 1:2. Náš úspěch zaznamenal Palásek.

Zúčastněným gratuluji a děkuji za reprezentaci školy.

Aleš Prudil

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP